четверг, 23 августа 2012 г.

Wise Belt - развод с умом

Думаю, что почти все видели в ТВ-рекламу очередного чудо-прибора Wise belt против целлюлита, помогающее для похудения и даже регулирующее баланс отрицательной и положительной энергии в организме. Только в Украине есть около тысячи сайтов, на которых можно купить wise belt. На более-менее приличных сайтах wise belt достаточно скромно описывают как массажный пояс, на прочих же можно встретить удивительно пеструю махровую ересь про вышеупомянутые "положительные" и "отрицательные" энергии. На удивление в интернете я не нашел отзывов пользователей этого чудо-пояса. Однако, нашел сообщение минздрава еще 2010-го года. Ввиду его важности приведу его полностью.

Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів МОЗ України звернулася до Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України з проханням вжити невідкладних заходів з метою покарання шахраїв, які продають населенню звичайні побутові прилади під виглядом медичних приладів.
З середини травня і по теперішній час до Держлікінспекції вже надійшла велика кількість звернень громадян зі скаргами на продавців різноманітних побутових приладів, які рекламуються нібито як зареєстровані медичні прилади. Їх рекламують в якості медичних приладів, які, начебто, мають унікальні за своєю надзвичайною ефективністю лікувальні властивості. Зрозумівши, що вони стали жертвами шахрайських схем, ці люди шукають правди, звертаюсь до Держлікінспекції. Проте перевірка показує, що ці прилади не внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення і не дозволені до застосування у медичній практиці в Україні. Тобто, вони не являються медичними виробами, а є лише побутовими електричними приладами.
В компетенції Держлікінспекції є виключно легальний обіг: реєстрація та контроль якості медичних виробів та медичної техніки. Отже, ми можемо констатувати, що ці прилади не є медичними виробами, та направити усі скарги до правоохоронних відомств та Держспоживстандарту. Тому Держлікінспекція була змушена звернутися за допомогою до силових структур з проханням уберегти громадян від спритних ділків.
Чисельні скаржники повідомляють, що їм продавали різні побутові прилади - пояси, масажери, - під виглядом медичних приборів, які лікують ті чи інші захворювання. Шахрайська схема не відрізняється різноманітністю: спочатку побутовий прилад - чи то масажер чи то електрична грілка - продаються під виглядом лікувального приладу. Згодом, коли дія приладу не приносить покращення здоров'я, а інколи навіть погіршує здоров'я, покупець звертається до продавця, намагаючись повернути кошти.
Гроші при цьому людині ніколи не повертають, також порушуючи при цьому законодавство. Замість цього часто людину намагаються запевнити, що виріб не подіяв, тому що, наприклад, для цього треба докупити додатково ще якісь пігулки або ще один прилад. Для цього хворих залякують тим, що в них нібито погіршиться здоров'я, якщо вони цього не зроблять. Насправді якщо хтось і постраждає, то тільки гаманець довірливої людини. На жаль, оману часто важко виявити недосвідченій людині, адже шахраї часто видають себе за лікарів, а фірми-одноденки, які зникають та з'являються кожного дня - за медичні центри, навіть державні.
Зі скаргами на те, що вони потрапили на гачок шахраїв звернулися вже багато громадян з усіх регіонів нашої країни: з Вінницької, Донецької, Дніпропетровської, Закарпатської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Черкаської областей, АР Крим, та міста Київ.
Зокрема, громадяни скаржилися на такі прилади:
- "Вібромасажний апарат КВ-100" (просили за апарат 3600 грн, а отдали за 1680 грн.);
- Чисельні скарги на "Вібромасажний електричний апарат RT - 2050";
- Масажний пояс (Cерії PG - 2001, B1, B2, B3, B4) Pangao, а також LF 16 B-01, MQ-765, Waist Brace CR - 801;
- Чисельні скарги на "Простата Гленд" чи інакше "Prostate Gland Health Care Device";
- "Neck Massagaer";
- Чисельні скарги на масажний пояс для схуднення PLANGO, артикул PG-2001B1 (Wise Losing Weight Waist Belt) та низькочастотний терапевтичний апарат PLANGO, артикул PG-2602А (Low Frecuency Therapy instrument);
- Чисельні скарги на погіршення зору після застосування "масажеру для біологічно активних точок очей" "Slimleu" "Зоровий масажер АНС-733";
- Пояс Comfort MP-2132F;
- Fat Beraning PX-0268 В;
- Sayna Pants;
- Eye massa ofea;
- Low Thesapy instrument;
- Апарат низькочастотної магнітотерапії "Магнитер АМТ-02";
- "Небулайзер".
Держлікінспекція наголошує, що усі перераховані апарати не мають ніякого відношення для лікування будь-яких хвороб та ніколи не були зареєстровані у якості медичних виробів.
Звичайно, з часом назви можуть змінитися, але сутність проблеми залишиться: шахраї завжди намагатимуться наживатися на стражданнях людей. Єдиний захист від таких осіб - бути уважними. Отже, якщо Вас зацікавив будь-який прилад, який пропагується як лікувальний, обов'язково зробіть наступне:
По-перше - дізнайтеся, чи зареєстрований лікувальний центр, який пропонує Вам відповідні послуги, тобто необхідно дізнатися номер ліцензії лікувального центру (ліцензія МОЗ на право здійснення діяльності з медичної практики).
По-друге - дізнайтеся, чи зареєстрований цей пристрій в якості медичного виробу? Для цього можна надіслати відповідний запит на адресу територіальної інспекції з контролю якості лікарських засобів за місцем проживання. Якщо в Вас є доступ до Інтернету, то це зробити буде зовсім просто - досить лише відвідати сайт МОЗ чи Держлікінспекції.
По-третє - якщо Ви дізналися, що лікувальний заклад має відповідну ліцензію та медичний виріб зареєстрований згідно українського законодавства, в будь-якому разі обов'язково необхідно звернутися до лікаря, аби дізнатися - чи допоможе той або інший медичний виріб саме при Вашій хворобі, і чи не нанесе він шкоди Вашому здоров'ю.
Зазвичай жертвами стають люди похилого віку, одинокі та довірливі, яким нема до кого звернутися за допомогою. Головним показником шахрайства при цьому є агресивна реклама, часто на телебаченні, та обіцянка дуже швидко, майже блискавично, але за допомогою саме цього приладу, позбавити людину від хвороби. Частими є випадки, коли, почавши застосовувати засіб, людина не тільки не відчуває покращення, але й втрачає здоров'я, погіршує свій зір. І звичайно, обмануті люди втрачають десятки тисяч гривень, викинутих на повітря.
Нагадаємо також, що відповідно до Закону України "Про рекламу", в рекламі товарів та методів, що не належать до лікарських засобів чи медичної техніки забороняється посилання на те, що ці товари мають лікувальні властивості, якщо вони не підтверджені у встановленому законодавством порядку.
Тому Держлікінспекція закликає населення уважніше ставитися до будь-якої реклами у засобах масової інформації, яка обіцяє швидке одужання за допомогою "чудо-приладів".
Шановні громадяни! Пам'ятайте, що шахраї намагаються нажитися на вашій довірливості та поганому самопочутті. Обов'язково запитайте в вашого лікаря, чи зареєстровано такий виріб, який Вас зацікавив та пообіцяв швидке одужання, в якості медичного виробу.
Прес-служба МОЗ України за матеріалами інформаційно-аналітичного відділу Держлікінспекції МОЗ України


В настоящее время, как я понимаю, Wise Belt рекламируют исключительно как бытовой прибор, мошенничеством это не является, поэтому запретить такую рекламу к сожалению довольно сложно.

От себя могу сказать, что, как правило, те кто покупают подобные вибро-массажеры пользуются ими от силы неделю, а потом забрасываю ввиду отсутствия видимого эффекта. При длительном же использовании возможно появление симптомов так называемой вибрационной болезни. Поэтому не стоит надеяться на то, что вы будете использовать его постоянно и в отличие от других вам этот пояс поможет, поскольку максимум чего вы добьетесь - это нарушений в работе нервной системы и системы кровоснабжения. Всякие дополнительные "примочки" типа магнитов также бесполезны. Эффект же от нагрева инфракрасными лучами или обычного нагрева однозначно будет меньше от приема обычной горячей ванны.


Комментариев нет:

Отправить комментарий

Популярные сообщения